استایل به سبک بوهو !

استایل به سبک بوهو !

استایل به سبک بوهو !

 

🔻 تا حالا چیزی درباره استایل بوهو شنیدید ‌؟  هرجا اسمی از بوهو برده میشه ، آزادی در انتخاب به ذهنمون میاد . یعنی ما بدون هیچ محدودیتی در انتخاب پارچه ، طرح و تکسچر میتونیم یه استایل راحت و بی دردسر داشته باشیم ! معنی این کلمه و ریشه آن را بررسی کنیم. بوهو از واژه «بوهمین» در زبان فرانسه گرفته شده است.

▫️ بوهمین در این زبان به معنای کولی یا فرد سرگردانی است که بدون هیچ قید و شرط خاصی روزگار می‌گذراند و زندگی می‌کند. کولی‌ها از رویه زندگی سنتی پیروی نمی‌کنند و نوعی آزادی در سبک زندگی‌شان دیده می‌شود. سبک لباس پوشیدن بوهمین یا استایل بوهو، ۲۰۰ سال است که پا به دنیای مد و پوشاک گذاشته است.

▫️ بوهو به نوعی از استایل گفته میشه که در آن آزادی عمل در انتخاب از هر چیز مهم‌تر است. از شاخصه‌های اصلی این سبک می‌توان به لباس‌هایی آزاد و گشاد، طرح و شکل‌های بومی و محلی پارچه‌ها، سِت کردن رنگ‌ها به شکلی نامتعارف و غیرسنتی اشاره کرد. این روزها استایل بوهو در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و افرادی که از کلیشه‌های رایج در مد و فشن پیروی نمی‌کنند با به کارگیری خلاقیت، استایل بوهو را برای خود انتخاب می‌کنند.

▫️ ژاکت‌ها و کت‌های آزاد، سویشرت‌های بلند، دامن و پپراهن‌های نخی بلند و طرح‌دار، کلاه‌های بزرگ و زیبا و … در استایل بوهو کنار هم قرار می‌گیرند و از تیپ و ظاهرتان، فردی می‌سازند که آزاد زندگی می کند و دوست دارد به شکلی خارج از کلیشه‌ها و چارچوب‌های پوشش، سبک زندگی خود را طراحی کند.  ( نمونه هایی از این استایل رو در این پست ببینید )

زیلوت مجله مد ، مدلینگ و لباس

اینستاگرام | @ZILOOTT |

 

| ziloot.com |

leave your comment


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.